Наука

На атомному рівні зафіксували нез’ясовне явище

Фізики Університету Отаго в Новій Зеландії вперше зловили окремі атоми й спостерігали складні взаємодії між ними, які в даний час нез’ясовні з погляду теоретичних розрахунків. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Метод включав уловлювання трьох атомів та їх охолодження до температури близько однієї мільйонної кельвіна з використанням високо сфокусованих лазерних променів і вакуумної камери. При цьому фізики зближували пастки з окремими атомами, щоб змусити останні взаємодіяти один з одним.

Коли три атоми зближуються, два утворюють молекулу, і всі отримують поштовх завдяки виділенню енергії. Камера мікроскопа дозволила детально розглянути цей процес. Досі деталізацію такого рівня неможливо було спостерігати.

Результати експерименту показали, що для утворення молекули знадобилося значно більше часу, ніж очікувалося на основі інших експериментів і розрахунків. Хоча дослідники запропонували гіпотетичні механізми, які можуть пояснити невідповідність, вчені підкреслюють необхідність подальших теоретичних розробок.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments