Наука

Вчені виявили, що аспірин знижує ризик смерті від раку на 20%

Аспірин відомий у всьому світі як дешевий і ефективний знеболюючий, що відпускається без рецепта. Нове дослідження припускає, що цей препарат також позитивно впливає на відразу кілька видів раку.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Вчені Кардіффського університету, Великобританія, провели огляд 118 досліджень за участю приблизно 250 000 пацієнтів, у яких був один з 18 типів раку.

В основному люди страждали від раку товстої кишки, грудей і передміхурової залози, але також були і ті, у кого був рак носоглотки, стравоходу, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, сечового міхура, яєчників, ендометрію, шлунка та інших органів.

З 250 000 пацієнтів від 20 до 25% брали аспірин. Вчені відзначають, що у цих людей було помічено 20% скорочення ризику смерті від раку.

«Наші дослідження показують, що аспірин не тільки допомагає знизити ризик смерті, але і, як було показано, зменшує поширення раку в організмі [метастазування]. Нині є велика кількість доказів, які б свідчили про значне зниження смертності у пацієнтів з раком, які приймають аспірин, і ця користь, мабуть, не обмежується одним або кількома видами раку », – зазначають автори роботи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button