Наука

Вчені навчилися відновлювати зламані кістки за допомогою конструктора

Вчені з університету Орегону здоров’я і науки розробили нову технологію для використання в ортопедичній хірургії.

Oregon Health & Science University

За словами розробників, вони взяли за зразок конструктор «Лего», тільки в їх випадку розмір блоків значно менший — близько півтора міліметра і вони виробляються шляхом друку на 3D-принтері. З цих блоків можна зібрати практично будь-які конфігурації конструкції, що підтримують кістки і тканини під час відновлення після травм.

«Наші підтримувальна система, яка зараз чекає патенту, дуже проста у використанні, вона може збиратися як «Лего» в тисячах різних конфігурацій, що підходять практично до будь-якої ситуації», — говорить керівник команди розробників Луїз Бертассоні.

Однією з головних переваг системи є те, що вона, сама стимулює відновлення тканин. Порожнисті всередині блоки заповнюються гелем, що містить фактори зростання спеціальної сполуки, які стимулюють ріст клітин і поміщаються максимально близько до ушкоджених тканин. Таким чином, за словами вченим, можна стимулювати зростання потрібних клітин в потрібному місці в потрібний час.

Систему вже випробували при відновленні зламаних кісток щурів, і в результаті виявили більш ніж в три рази активний ріст кровоносних судин, ніж при використанні традиційних матеріалів.

Автори впевнені, що їх технологія, дуже гнучка в своєму застосуванні, має великі перспективи — від лікування онкологічних захворювань до зміцнення щелепних кісток перед установкою зубних імплантантів, а при зміні матеріалу її можна використовувати для відновлення м’яких тканин.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button