Фото

На Близькому Сході люди неоліту робили прикраси з людських зубів

Археологи під час розкопок у Туреччині виявили прикраси людей неоліту. Вони виконані з людських зубів, вчені вважають, що така традиція була поширена на всьому Близькому Сході, тоді як в інших частинах світу вона зустрічається вкрай рідко.

Розкопки проходили на заході Туреччині в неолітичному поселені Чатал-Хююк. На його території археології виявили безліч слідів культури людей неоліту, серед них прикраси із зубів, кісток і рогів тварин. Деякі знахідки залучили найбільше уваги науковців, оскільки вони сильно відрізнялися від інших.

Археологи виявили 3 людських зуби, що мають отвори в середині і орнаменти на зовнішніх сторонах. Їх вік становить 6700-6300 років до н. е. Два зуби вчені знайшли в руїнах будинку, а ще один – в могилі. Всі вони виконані в одному стилі і використовувалися людьми неоліту як прикраси.

Подальше дослідження показало, що їх носили досить довго, про що говорить сильний знос. Примітно, що слідів карієсу на зубах не помічено, вони виглядають цілком здоровими. При цьому фахівці впевнені, що їх видалили у людей вже після смерті останніх.

Вчені також зазначили, що використання людських зубів як прикраси на Близькому Сході зустрічається частіше, ніж в інших частинах світу. Такі речі повинні були мати для жителів неоліту велике символічне значення.

Кнопка «Наверх»
Закрыть