Фото

На дні європейського озера знайшли доісторичні піраміди з каменів (фото)

Боденське озеро протяжністю 63 км розташовується на кордоні Німеччини, Австрії та Швейцарії. Воно було утворено Рейнським льодовиком і раніше ніхто не знаходив ніяких свідчень палеолітичних поселень в його околицях. Як виявилося, дивитися потрібно було глибше. Буквально!

TVO

Як виявилося, саме поселення могло просто піти під воду. На дні озера археологи знайшли ланцюг з 170 пірамід з каменів — турів. Вона розтягнулася на 20 кілометрів уздовж берега, причому кожна піраміда досягає 30 метрів в діаметрі і майже двох метрів у висоту.

TVO 

Піраміди розташовані на шарі озерних відкладень, які випали після відступу Рейнського льодовика більше 10 000 років тому. В рамках нового дослідження археологи використовували екскаватор для видалення матеріалу навколо однієї з пірамід, щоб побачити шарувату структуру від дна озера до кам’яного шару. Команда вже знайшла шматок дерева, на якому видно примітивні сліди обробки людиною.

TVO

Самі піраміди побудували приблизно п’ять тисяч років тому – в період неоліту. Вони могли бути культовими спорудами і, ймовірно, використовувалися в похоронних ритуалах. Є версія, що піраміди допомагали при риболовлі або були місцем збору громад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button