Фото

Подивіться на парад планет 2022 року: на фотографії з Землі видно найяскравіші планети (фото)

З 23 квітня Сатурн, Марс, Венера і Юпітер були видні над горизонтом в ранні ранкові години в Північній півкулі.

Італійський астрофізик Джанлука Масі робив знімок нічного неба, на якому Юпітер, Венера, Марс і Сатурн (плюс місяць) вишикувалися в єдину лінію.

“Вранці я міг насолодитися парадом планет за участю Юпітера, Венери, Марса і Сатурна, а також Місяця. Це було приголомшливе видовище, всі чотири планети було дуже легко побачити”, – говорить Джанлука масі в інтерв’ю Live Science

Цей знімок можна вважати  “репетицією” перед літнім парадом планет, коли Меркурій приєднається до групи небесних тіл в середині червня.

Зображення надано: Джанлука Масі / проєкт віртуального телескопа

Вирівнювання планет відбувається, коли їх орбіти приводять об’єкти в одну і ту ж область неба, якщо дивитися з Землі. Ці вирівнювання не рідкісні, але і не відбуваються регулярно: в останній раз п’ять планет вирівнювалися в нічному небі в 2020 році, а до цього — в 2016 і 2005 роках.

Венера, Марс і Сатурн були сусідами в нічному небі з кінця березня. 4 і 5 квітня вони підійшли так близько один до одного, якщо дивитися з Землі, що Марс і Сатурн здавалися менш далекими один від одного, ніж ширина повного місяця на південному сході ранкового неба.

Юпітер доповнив тріо в четвірку в середині квітня. Потім з’явився Місяць у фазі останньої чверті праворуч від Сатурна, це сталося 23 квітня. Марс виглядає як помаранчева точка нижче і лівіше Сатурна, а Венера — більш яскраве світло нижче і лівіше Марса. Юпітер найнижчий і знаходиться зліва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button