Земля

Зафіксовано спалах пташиного грипу

Не коронавірусом єдиним - виявлено спалах «пташиного грипу»

Ніби мало було людству вірусів у 2020 році — на Філіппінах зафіксували спалах «пташиного грипу» H5N6.

На одній з пташиних ферм у муніципалітеті провінції Хаєн Нуєва-Есіха, Філіппіни, за місяць загинуло близько півтора тисячі перепелів. Аналізи показали наявність підвиду H5N6 вірусу грипу A, який в пресі отримав прізвисько «пташиний грип». Щоб запобігти подальшому поширенню вкрай заразного захворювання, було знищено близько 25 тисяч птахів і створена карантинна зона радіусом у сім кілометрів. На даній території спеціальні загони зі співробітників Мінсільгоспу країни запобігають всякому руху домашніх і диких пернатих.

За словами міністра сільського господарства Філіппін Вільяма Дар (William Dar), які наводить видання The Star, ситуація знаходиться під контролем. На підтримку карантинних заходів будуть виділені додаткові кошти і спалах «пташиного грипу» вдасться придушити. Як стверджує Дар, на цей час немає підстав вважати, що вірус вийшов за межі єдиної ферми, а також, що заразилася хоча б одна людина. Однак, встановити джерело вірусу поки не вдалося, тому в регіоні вводяться додаткові перевірки всього м’яса птиці і яєць.

«Пташиний грип» — це кілька підвидів вірусу грипу А, серед яких H5N6 є далеко не найбільш небезпечним. Його «родич» H5N1 може набагато легше передаватися людям і володіє неймовірно високою смертністю для подібних захворювань: майже 60%. Виявлений на Філіппінах штам не настільки грізний і поки ще не забрав життя людей, але він завжди може мутувати. Тому будь-які прояви таких вірусів намагаються пригнічувати на початку, щоб уникнути більш серйозних, ніж знищення птахів, наслідків. Згідно з рядом досліджень, відома «Іспанка», яка буквально викосила мільйони європейців близько сотні років тому, є близьким родичем одночасно і «пташиному» і звичайному грипу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button