Земля

Вчені передбачили відродження суперконтиненту через 300 млн років (фото)

Комп’ютерне моделювання показало, що Тихий океан закриється, поступившись місцем новому суперконтиненту.

Дослідники з Нового університету Кертіна показали, що на Землі через 200-300 млн років сформується єдиний суперконтинент. Це станеться, коли Тихий океан закриється, а всі материки з’єднаються.

За останні 2 млрд років континенти на Землі постійно стикалися, час від часу формуючи єдиний простір. В середньому це відбувається один раз в 600 млн років. Вчені використовували суперкомп’ютер для моделювання того, як і коли сформується наступний суперконтинент.

Досліджуючи очікуваний розвиток тектонічних плит Землі за допомогою суперкомп’ютера, вчені показали, що менш ніж через 300 мільйонів років Тихий океан перестане існувати, а материки з’єднаються в єдиний простір, який назвали Амазією.

Передбачувана модель суперконтиненту Амазії. Зображення: Curtin University

Тихий океан – це те, що залишилося від суперокеана Панталасса, який сформувався близько 700 млн років тому, коли попередній суперконтинент почав розпадатися на існуючі материки. Це найстаріший океан на Землі, і він почав зменшуватися в розмірах з часів динозаврів. Зараз його розмір скорочується на кілька сантиметрів на рік і, за оцінкою, вчених він повністю зникне через 200-300 млн років.

На першому етапі з Азією зіткнеться Америка, а потім Австралія. В самому кінці остання разом з Антарктидою замкне залишки океану в єдиний простір. Дослідники вважають, що клімат на Землі також зазнає істотних змін. Вони вважають, що рівень моря буде нижчим, а велика внутрішня частина суперконтиненту буде дуже посушливою з високими денними перепадами температур.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments