Земля

Глибоководні океанічні тварини їдять радіоактивний вуглець від випробувань ядерної бомби

Вчені з’ясували, що навіть найвіддаленіші і глибокі райони світового океану не ізольовані від людської діяльності . Згідно з дослідженнями, радіоактивний вуглець, який залишився від випробувань ядерних бомб в 1950-х і 1960-х роках, дістався до дна океану.

Дослідники виявили, що ракоподібні, які живуть на дні океану, їдять радіоактивний вуглець.

Випробування атомної бомби в 50-і і 60-і роки випустили в атмосферу радіоактивний вуглець-14. Як тільки ядерні випробування закінчилися, кількість вуглецю-14 або “бомбового вуглецю” в атмосфері впало, і вуглець залишив атмосферу, щоб осісти на поверхні океану.

З часом, морські організми включили цей вуглець у свої клітини і дослідники спостерігали підвищені рівні вуглецю-14 в морських тварин.

Оскільки вуглець-14 також утворюється природним шляхом при взаємодії космічних променів з азотом в атмосфері, майже всі живі істоти на Землі мають деяку кількість радіоактивного матеріалу в своїх організмах.

Зразки були взяті з глибини до семи миль під поверхнею, де дуже холодно і тиск високий. Для дослідження були проаналізовані зразки амфіпод-ракоподібних, які бродять по глибокому океанському дну і харчуються відходами та мертвими організмами.

Амфіподи мали незвично високий рівень вуглецю-14 в їх шлунках і м’язах, і рівні були подібні до тих, які були знайдені в поверхневих морських організмах, припускаючи, що глибоководні океанічні організми їдять вуглець-14 забруднені відходи і мертві організми, які тонуть з поверхні.

Дослідження проливає світло на харчові звички і тривалість життя організмів, які процвітають в екстремальних і бідних поживними речовинами середовищах, і результати показують, як людська діяльність впливає на навколишнє середовище.

Дослідження з докладним описом результатів було опубліковано в журналі Geophysical Research Letters Американського геофізичного союзу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments