Земля

Викиди СО2 врятують нашу цивілізацію

poteplinniaВикиди вуглекислого газу, що є наслідком спалювання викопного палива підвищують температуру планети і можуть врятувати нас від наступного льодовикового періоду.

За даними нового дослідження вчених з Університету Гетеборга, Швеція, наша планета, ймовірно, прямо зараз вступає в новий льодовиковий період. Ми не помічаємо цього тільки тому, що людська цивілізація гарненько “прогріває” планету за допомогою парникових викидів вуглекислого газу.

За останні три мільйони років Земля пережила щонайменше 30 льодовикових періодів. Дослідники вважають, що малий льодовиковий період з XVI по XVII століття, можливо, був зупинений в результаті людської діяльності. Так, збільшення вирубки лісів і розширення сільськогосподарських земель в поєднанні з раннім етапом індустріалізації, призвели до збільшення викидів CO2, який, мабуть, зупинив охолодження планети. Шведські вчені вказують на особливу роль торфовищ у цьому процесі. Торфовища виступають в якості природних поглиначів вуглецю, тобто активно поглинають вуглекислий газ з атмосфери. В даний час торфовища займають близько 4% площі суші Землі. Більшість торфовищ знаходяться в районах з помірним кліматом, північніше і південніше 45-ї паралелі. В цілому торфовища є одним з найбільших наземних поглиначів вуглекислого газу: щорічно кожен квадратний метр торфовища поглинає близько 20 грамів, що еквівалентно похолодання з відбором 5 ват на 1 кв. м.

Дослідники з’ясували, що в міжльдовиковий періоди торфовищами була покрита половина території Швеції. Це дозволяє припустити, що кількість поглинаючого вуглекислого газу в той період було набагато більшим, ніж сьогодні.

Існує багато свідчень того, що ми знаходимося ближче до кінця поточного міжльодовикового періоду, однак бурхлива людська діяльність нівелює похолодання та навіть навпаки – надмірно нагріває планету.

Натхнення: http://rnd.cnews.ru

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button