Відео

На Гаваях лава тече по дорогах

Жителі Гавайських островів встигли зняти і викласти в інтернет рідкісні кадри: на Великому острові вивергається вулкан Кілауеа, і тепер дороги і ліси на острові в буквальному сенсі лава.

На найбільшому острові Гавайського архіпелагу вивергається вулкан Кілауеа; у четвер жителі острова відчули пятибальний землетрус, після якого над кратером вулкана піднялася рожева хмара попелу і диму.

Short-lived plume of ash from Pu»u «?»? captured during an HVO overflight. https://t.co/Lt84auZeSP pic.twitter.com/0xQgH1FPEI

— USGS Volcanoes (@USGSVolcanoes) 3 травня 2018 р.

Потім в землі почали утворюватися тріщини, і лава потекла по лісах, дорогам, і навіть підібралася до житлових районів. Через загрозу руйнувань і високу концентрацію сірковмісних газів влада штату евакуювала півтори тисячі осіб. На відео, знятому Майєю Стенбек у п’ятницю, видно, як лава булькаючи, піднімається з тріщини в асфальті.

Інший житель острова, Джеремайя Осуна, зняв з дрона потік лави, що пробирається через ліс. Він зробив це незадовго до того, як над островом були заборонені польоти, у тому числі і безпілотних літальних апаратів.

Кілауеа — один з найбільш великих щитових вулканів у світі. Щитові вулкани не приймають форму високих конусів з жерлом нагорі; вони більше схожі на листковий пиріг, утворенний багаторазовими виливами лави. Для них характерні великий діаметр кальдери, пологі стінки і безліч тріщин, що виникають іноді за багато кілометрів від кальдери.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»