Відео

Подивіться, як працює робот для доставки зразків з Марса на Землю (відео)

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало художнє відео, яке показує, як буде працювати роботизована рука для доставки зразків ґрунту з Марса.

ESA показало в новому відео, як буде працювати 2,5-метровий роботизований маніпулятор Sample Transfer Arm (в перекладі з англійської, рука для доставки зразків), який космічне агентство розробляє для спільної з НАСА програми Mars Sample Return.

Роборука – автономний надійний і міцний маніпулятор, який зможе працювати без участі інженерів в умовах на Марсі. Робот може виконувати широкий діапазон рухів з сімома ступенями свободи за допомогою двох камер і безлічі датчиків. Він оснащений рукояткою, схожою на руку, яка може піднімати та рухати пробірки зразків.

Відео, що демонструє роботу маніпулятора Sample Transfer Arm. Відео: ESA

За планом майбутньої місії, робот-маніпулятор приземлиться на Марсі, щоб забрати пробірки зі зразками, які збирає марсохід Perseverance. Технології, які використовуються в Sample Transfer Arm дозволяють йому “бачити”, “відчувати” і приймати самостійні рішення.

Після прибуття на Червону планету робот повинен буде витягти пробірки зі зразками з марсохода або підняти їх з землі, вставити в контейнер, запечатати його для відправки на орбіту. Після цього орбітальний апарат ESA Earth Return Orbiter (ERO) зустрінеться з контейнером, наповненим марсіанськими зразками, і доставить матеріал назад на Землю.

Роботизована рука – частина місії Mars Sample Return. Вона складається з трьох частин і спрямована на те, щоб до 2033 року доставити на Землю зразки, зібрані на Червоній планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button