Всесвіт

На Марсі знайдені великі поклади опалів

Вчені Університету штату Арізона і NASA вважають, що вони виявили «схованку» з дорогоцінними каменями на поверхні Марса.

Згідно з дослідженням, опублікованим минулого місяця в журналі Geophysical Research: Planets, кратер Гейл на Червоній планеті рясніє опалами. Це відкриття говорить про те, що колись в цьому районі були величезні запаси води. Цікаво, що вони існували набагато раніше, ніж припускали вчені. Це означає, що відкриття може змусити вчених переглянути теорії про давнє життя на Марсі.

Wikimedia

Останні кілька років вчені часто фіксують «ореоли тріщин» на знімках марсохода Curiosity. Ці більш світлі породи, як припускають вчені, можуть бути опалом — блакитним гідратованим мінералом.

Як показало нове дослідження, це не просто опал! Це справжні поклади каменів по всій території кратера Гейл, великого древнього озерного дна, на якому працює Curiosity.

Відкриття особливо інтригує, враховуючи, що опали утворюються при розчиненні кремнезему у воді. Підземні райони кратера, можливо, колись захищали життя від різких температур і випромінювання на поверхні, ще довго після того, як більша частина води вже зникла з поверхні планети.

“З огляду на широко поширені мережі тріщин, виявлені в кратері Гейл, розумно припустити, що ці потенційно придатні для життя підповерхневі умови поширилися і на багато інших регіонів кратера Гейл, і, можливо, на інші регіони Марса», — сказали автори роботи в своїй заяві. “Ці умови мали утворитися задовго до того, як стародавні озера в кратері Гейл висохли».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button