Наука

Вчені дізналися, чому ожиріння небезпечніше для чоловіків, ніж для жінок

Міжнародна команда дослідників виявила причини небезпеки надмірної маси тіла для представників чоловічої статі.

У 2018 році вчені з Університетського коледжу Лондона (Великобританія), Йоркського університету (Канада) і Каролінської університетської лікарні (Швеція) провели дослідження на мишах, в якому дізналися дещо цікаве. А саме, що у самок з надмірною масою тіла виростало багато нових кровоносних судин, які постачали жирову тканину киснем, в той час, як у самців з ожирінням такий процес виявився виражений набагато слабкіше.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі iScience, та ж команда вчених зосередилася на відмінностях у так званих ендотеліальних клітинах, що складають будівельні блоки кровоносних судин у жировій тканині. Використовуючи комп’ютерні програми, автори роботи з’ясували, що у самок мишей процеси, пов’язані з проліферацією нових кровоносних судин, виражені сильніше, ніж у самців. У останніх замість цього переважали процеси, що корелюють з розвитком запальних реакцій.

Дослідники вивчили поведінку чоловічих і жіночих ендотеліальних клітин після того, як витягли їх з організму самців і самок. Навіть у чашках Петрі ці клітини поводилися по-різному: жінки реплікувалися швидше, а чоловіки виявляли більшу чутливість до запального подразника.

Тому миші чоловічої статі з надмірною масою тіла, на думку вчених, більш схильні до розвитку таких небезпечних захворювань, як серцево-судинні і діабет другого типу, ніж самки. Генетика гризунів і людей різниться, але дослідники все одно вважають, що їхні висновки, ймовірно, можна попередньо перенести і на представників Homo sapiens.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button