Земля

Зовнішність людини з біблійного міста відтворили. Його поховали в незвичайному вигляді (фото)

Вчені реконструювали 9000-річний єрихонський череп, використовуючи новітні методи реконструкції. Результат опублікований в журналі OrtogOnline.

Знаменитий людський череп віком 9000 років, виявлений поблизу біблійного міста Єрихон, «отримав обличчя» завдяки роботі Міжнародної групи дослідників.

Так званий біблійний череп з Єрихону є одним із семи, виявлених британським археологом Кетлін Кеніон у 1953 році. Нині він зберігається в Британському музеї в Лондоні. Це досить незвичайний артефакт, покритий гіпсом і з раковинами замість очей. Вважається, що так стародавні люди намагалися зробити більш реалістичним.

У 2016 році Британський музей опублікував точні розміри черепа з Єрихону на основі мікрокомп’ютерної томографії або мікрокт — по суті, дуже детального рентгенівського сканування. Потім вимірювання використовували для створення віртуальної 3D-моделі черепа. Тепер на основі цих даних дослідники показали, як могло виглядати обличчя стародавньої людини.

Реконструкція обличчя. Зображення надано Цицеро Мораесом / Тіаго Бііні / Моасір Сантос

Спочатку череп вважався жіночим, проте пізніші спостереження показали, що він належав чоловікові. Вчені вважають, що останки належали темноволосому чоловікові у віці 30-40 років. Виходячи з того, як рана на черепі зажила, археологи припускають, що за сучасними мірками він був «середнього віку», коли помер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button