Всесвіт

На Марсі знайшли нове місце з ознаками життя

На Марсі виявили нове місце, що має ознаки життя. Вчені з Браунського університету, розташованого в американському Провіденсі, повідомили, що мають намір більш детально дослідити відповідну територію для отримання доказів існування живих організмів на Червоній планеті.

На Марсе нашли новое место с признаками жизни

Вчені США провели дослідження, в якому повідомили про те, що на території окремих районів Марса можуть бути живі мікроби, які існували протягом кількох сотень мільйонів років. Вони можуть виживати в умовах Червоної планети за рахунок розкладання молекул води на скелях. Це дозволяє отримати достатню кількість хімічної енергії для підтримки існування мікроорганізмів.

Вчені провели ряд розрахунків. Як вдалося встановити, на поверхні Марса може бути достатня кількість водню, яким підживлюється біосфера, розміщена в надрах Червоної планети. При цьому умови там можуть виявитися досить схожими на земні, особливо в районах, де є підземне життя. Дослідники відзначають, що ознаки життя можуть розташовуватися в підземних екосистемах Марса.

Вчені підкреслюють, що там є всі умови для розвитку мікроорганізмів, які можуть вижити в глибинах ґрунтів, користуючись енергією, наявної в з’єднаннях водню або сірководню. Дослідники змогли довести, що у ґрунті Марса радіоактивні елементи вміють запускати процеси радіолізу, який надає допомогу в розкладанні молекул води. Все це свідчить про існування умов для підтримання життя мікроорганізмів. Вчені впевнені, що генерації водню на Марсі досить для підтримки живих мікробів протягом кількох сотень мільйонів років. При цьому наголошується, що всі такого роду дослідження поки залишаються теоретичними, хоч і досить правдоподібними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button