Наука

На шкірі людини знайшли невідомі бактерії, грибки та віруси

Міжнародна група вчених виявила на людській шкірі 174 нових види бактерій, чотири види еукаріотів та 20 невідомих раніше гігантських фагів.

Image by krystofos from Pixabay

Мікроорганізми, як відомо, найчисленніша група живих істот на Землі. Вони зустрічаються всюди – від океанів і ґрунту до кишечника людини. Вважається, що мікробіом нашої шкіри відіграє ключову роль у її здоров’ї та відповідає за деякі захворювання, такі як акне та екзема. Вчені з Національного дослідницького інституту геному людини, Європейського інституту біоінформатики (Великобританія), Інституту Роберта Коха (Німеччина) та інших наукових організацій вирішили більше дізнатися про мікробіом шкіри людини. Висновки свого дослідження вони представили у журналі Nature Microbiology.

У ньому брали участь 12 дорослих добровольців, які проживають в Північній Америці і не мають хронічних захворювань. Вчені взяли з різних ділянок їх шкіри 594 зіскрібів. Використовуючи традиційне лабораторне культивування з метагеномним секвенуванням, вдалося створити розширену картину мікробного геному шкіри людини – колекцію еталонних геномів такого мікробіому. Автори роботи виявили тисячі вірусних послідовностей, включаючи безліч гігантських фагів – дуже великих вірусів, які заражають бактерії.

Як правило, такі види мікроорганізмів знаходили на руках і ногах добровольців. Ці області тіла взагалі мають вкрай різноманітний мікробіом: воно і зрозуміло, адже кінцівками люди найчастіше стикаються з навколишнім середовищем. В цілому дослідники виявили 174 раніше невідомих видів бактерій, чотири нових еукаріоти і 20 незнайомих їм гігантських фагів. В результаті дослідження розширило каталог відомих бактерій шкіри на 26 відсотків.

«На додаток до бактерій і вірусів, які ми зазвичай відновлюємо в метагеноміці, ми також виявили 12 геномів одноклітинних еукаріотів – грибів, таких як дріжджі. Деякі з цих геномів вже були відомі: наприклад, Malassezia globosa, що асоціюється як зі здоровим мікробіомом шкіри, так і з захворюваннями на кшталт лупи», — розповів один з учасників дослідження Роберт Д.Фінн з Європейського інституту біоінформатики.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button