Всесвіт

На Сонці виявили хвилі Росбі

Астрофізики виявили на Сонці хвилі Росбі, які раніше спостерігалися тільки на Землі. Хвилі Росбі зафіксовані на світилі, проявляють себе періодичними змінами магнітного поля в помірних широтах сонячної атмосфери.

Про існування на Сонці хвиль Росбі здогадувалися і раніше, але тільки зараз вдалося на 100% підтвердити і довести їх реальність.

На Землі хвилі Росбі впливають на погоду, а на Сонці вони викликають значні коливання космічної погоди. Вчені вважають, що існує взаємозв’язок між хвилями Росбі і 11-річним циклом сонячної активності.

На Солнце обнаружили волны Россби
Довідка

Атмосферні хвилі Росбі — це гігантські вигини висотних вітрів, які чинять серйозний вплив на погоду. Ці хвилі асоціюються з зонами тиску і висотними струменевими течіями і приймають участь у формуванні циклонів, антициклонів. Фазова швидкість земних хвиль Росбі завжди прагне до заходу, при цьому групова (пов’язана з переміщенням енергії) може йти в будь-якому напрямку.

Атмосферні хвилі Росбі виникають внаслідок зсуву вихрових потоків через відмінності впливу сил Коріоліса на різній широті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button