Всесвіт

Подивіться на найбільшу в історії 3D-карту Всесвіту

Дослідники зібрали дані від спектроскопічного приладу темної енергії (DESI) і створили створити найбільшу і детальну 3D-карту Всесвіту.

На зображенні видно гігантська космічна павутина галактик протягом мільярдів світлових років – і це тільки початок проєкту.

Тут знаходиться 7,5 млн галактик на відстані близько 5 млрд світлових років у напрямку сузір’я Діви. Земля розташована в лівому нижньому кутку. На зображенні добре видно структуру Космосу і легко зрозуміти, чому її часто називають космічною павутиною.

“У розподілі галактик на 3D-карті є величезні скупчення, нитки і порожнечі. Це найбільші об’єкти у Всесвіті. Усередині них можна знайти інформацію про ранній Всесвіт і історію його розширення”, – говорить Жюльєн Гай, вчений з лабораторії Берклі

Спектроскопічний прилад темної енергії (DESI) збирає докладні дані про колірний спектр галактик, за цією інформацією можна визначити відстань до них.

Оскільки Всесвіт постійно розширюється, то світло від більш віддалених галактик стає розтягнутим: довжини його хвиль зміщуються далі до червоного кінця спектра. Тому галактики, які здаються більш червоними, знаходяться далі.

Карту створили за перші сім місяців роботи DESI в 2021 році. До моменту завершення своєї основної місії в 2026 році прилад внесе в каталог понад 35 млн галактик, розташованих на відстані до 11 млрд світлових років. Ці дані допоможуть нам зрозуміти більше про галактики, чорні діри, квазари та темну енергію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments