Всесвіт

Подивіться на 12 років життя чотирьох екзопланет на одному відео

Планетологи об’єднали у відео знімки 12 років спостережень за чотирма газовими гігантами однієї планетної системи.

Дослідники з Північно-Західного університету зібрали в одному короткому відео кілька зображень системи HR 8799. Інтервальна зйомка, виконана за допомогою телескопів гавайської обсерваторії Кека, показує рух планет по своїх орбітах.

Чотири точки рухаються навколо центральної зірки на відео. Хоча планети здаються дуже маленькими на такій відстані, насправді вони нагадують збільшені версії газових гігантів Сонячної системи — Юпітера, Сатурна, Нептуна та Урана. При цьому найближча до зірки планета здійснює повний оборот за 45 років, а найвіддаленіша — більш ніж за 500.

Планетна система HR 8799. Відео: Jason Wang, Northwestern University

HR 8799 – планетна система, утворена однойменною змінною зіркою. Вона розташована в 133,3 світлових роках від Землі в сузір’ї Пегаса. У 2008 році ця система стала першою, для якої були отримані прямі зображення планет: астрономи спостерігали три газових гіганти в інфрачервоному діапазоні. Через кілька років відкрили ще одну планету.

Як правило, екзопланети знаходять тільки за непрямими ознаками, наприклад, коливанням зірки або змін світла зірки під час транзиту планети.

Для створення відео дослідники об’єднали знімки, отримані протягом 12 років астрономічних спостережень. Щоб виправити розмиття зображення, викликане атмосферою Землі, дослідники використовували технологію “адаптивної оптики”. Крім того, щоб світло від зірки не перешкоджало спостереженням, вчені використовували коронограф і алгоритми придушення відблисків. Рухи планет згладжені, щоб заповнити простір між знімками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button