Всесвіт

На Венері знайшли нові лавові потоки

Сьогодні умови на Венері абсолютно непридатні для життя в тому вигляді, в якому воно існує на Землі. Атмосфера планети на 96% складається з вуглекислого газу (у порівнянні з 0,04% на нашій планеті), на ній час від часу йдуть сірчані дощі, а температура на поверхні складає близько 462 °C.

Один день Венери триває 243 земних днів, або близько двох третин земного року. Це означає, що будь-яке конкретне місце на поверхні планети піддається постійному впливу сонячного світла протягом декількох місяців поспіль.

Ще в 2015 році вчені з американського Інституту дослідження Місяця та планет виявили на інфрачервоних фотографіях Венери, плями, яскравість яких досить сильно змінювалася з періодичністю в кілька днів. Ймовірно, це могло бути ознакою вулканічної активності в надрах Венери, проте вченим було необхідно знайти додаткові ознаки, щоб точно це встановити.

Зараз вчені знайшли сліди присутності нових лавових потоків на Венері. Вони проаналізували спектральні дані про хімічний склад поверхні Венери, отримані за допомогою спектрометра VIRTIS (Visible Infrared Thermal Imaging Spectrometer) на борту «Венера-Експрес».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button