Земля

15 місць, найбільш постраждалих від екстремальних погодних явищ за останні 20 років

Зміна клімату підвищує ймовірність екстремальних погодних явищ, які забирають незліченну кількість життів і викликають міграції населення. За останнє десятиліття стихійні лиха щорічно виселяли зі своїх будинків близько 20 мільйонів людей, повідомляється в доповіді міжнародної організації Oxfam.

Неурядова організація Germanwatch виділила 15 місць, які найбільш сильно постраждали від екстремальних погодних явищ в період з 1999 по 2018 рік, беручи до уваги кількість загиблих та економічні наслідки для кожного регіону. В основному це країни, що розвиваються, і острівні держави.

15. Париж

У 2018 році в Парижі була оголошена надзвичайна ситуація у зв’язку з масштабною повінню. Річка Сена досягла найвищого рівня за століття. Хвиля тепла, яка накрила Європу, викликала підвищення температури у французькій столиці до рекордно високої позначки +42 °С.

14. Мозамбік

Навесні 2019 року через африканські держави Мозамбіку і Зімбабве пройшов потужний циклон. Погодна система принесла спалахи повеней і сильний вітер, розмила дороги і зруйнувала будинки.

13. Фіджі

Країни, що розвиваються, часто набагато серйозніше страждають від екстремальних кліматичних явищ, ніж промислово розвинені, де втрати мають більше фінансовий характер. Хоча Фіджі і є однією з найбільш розвинених острівних держав в Тихому океані, це все ще країна, яка розвивається.

12. Камбоджа

Камбоджійська столиця регулярно стикається з повенями в сезон мусонів. За цей період озера Пномпеня зазвичай заповнюються до країв і вище.

11. Мадагаскар

Тропічний циклон «Енаво», що обрушився на Мадагаскар в 2017 році, призвів до загибелі щонайменше 6 осіб. Співробітники Червоного Хреста надавали продовольчу допомогу жертвам стихії.

10. Домініка

Згідно зі звітом Oxfam, в середньому близько 5 % населення острівних держав Куба, Домініка і Тувалу були змушені щороку змінювати місце проживання за екстремальних погодних умов у період між 2008 і 2018 роками.

9. Непал

У квітні 2015 року в стародавньому непальському місті Бхактапур, розташованому на схід від столиці Катманду, стався сильний землетрус магнітудою 7,8. Більше 9000 осіб загинули, багато будинків і храмів в столиці були зруйновані.

8. Таїланд

У серпні 2019 року тропічний шторм «Подув» приніс в Таїланд опади, вітер, повені і зсуви. У вересні в результаті штормів загинули щонайменше 33 людини, були змушені евакуюватися 23 000 осіб і постраждали 418 000. Щонайменше 4000 будинків і 325 000 гектарів посівів були знищені.

7. Бангладеш

У липні 2019 року мусонні дощі викликали зсуви та повені, змусили мільйони людей на півночі Бангладеш і Індії покинути свої будинки.

6. В’єтнам

У центральній в’єтнамській провінції Куангбінь у вересні 2019 року сотні будинків опинилися затоплені після тривалих дощів і штормів.

5. Пакистан

Пакистан вже довгий час страждає від посух. У листопаді 2019 роки від гострого недоїдання в країні постраждали близько 400 000 дітей у віці до 5 років, частково в результаті посухи.

4. Філіппіни

За даними супутникового моніторингу, райони Філіппін на північ від Маніли, такі як провінції Пампанга і Булакан, з 2003 року йдуть під воду на 4-6 сантиметрів в рік. Ризик високих припливів і повеней постійно зростає через приблизно двох десятків штормів, які щорічно обрушуються на архіпелаг.

3. Гаїті

Острів Гаїті займає третє місце в рейтингу за такими стихійними лихами, як ураган «Жанна» у 2004 році, ураган «Сенді» в 2016 році і землетрус магнітудою 7,0 в 2010 році. У 2008 році у місті Пор-де-Пе за один місяць відбулося 4 шторми, в результаті яких загинуло понад 800 осіб.

2. М’янма

У 2008 році південно-східну азіатську державу М’янма відвідав тропічний циклон «Наргіс», загинуло 140 000 людей.

1. Пуерто-Ріко

За останнє десятиліття на Пуерто-Ріко обрушилася безліч руйнівних ураганів. В результаті урагану «Марія» в 2017 році на острові загинули 3057 осіб.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button