Екологія

На віддалених островах Індійського океану виявлено 238 тонн пластикових відходів

На пляжах крихітних Кокосових островів (Кокосові) в Індійському океані, населення яких становить близько 600 чоловік, вчені виявили приголомшливу кількість сміття, викинутого на берег.

Нове дослідження, результати якого опубліковані в журналі Nature, показало, що на Кокосових островах, одному з найвіддаленіших місць на Землі, були знайдені пластикові відходи вагою 238 тонн.

Обсяг сміття вказує на стрімке збільшення глобального забруднення океанів пластиком і “підкреслює тривожну тенденцію у виробництві і скидання одноразових товарів”.

Провідний автор дослідження Дженніфер Леверс з Інституту морських і антарктичних досліджень Університету Тасманії зазначає, що віддалені острови з невеликим населенням служать найбільш ефективним індикатором кількості пластикового сміття, що плаває в океанах.

Дослідження показало, що кількість сміття, закопаного на глибині до 10 см під пляжем, в 26 разів більше, ніж видима кількість. Попередні дослідження, в яких оцінювалися тільки відходи, які знаходяться на поверхні, могли “істотно недооцінити масштаби накопичення сміття”.

“Кокосові острова (Кокосові) рекламуються як “останній незайманий райський куточок Австралії”, а туризм є основним джерелом доходу для місцевої спільноти. Однак впливу сміття на туризм і пляжі стає все важче уникнути”, – заявили вчені.

За їх словами, такі предмети, як взуття і зубні щітки, були знайдені в такій великій кількості, що місцевому населенню потрібно близько 4 тис. років, щоб виробити таку ж кількість відходів.

“На жаль, ситуація на Кокосових островах (Кокосові) не унікальна: на островах і в прибережних районах від Арктики до Антарктики зафіксовано значну кількість сміття. Разом ці острови і прибережні райони відображають гострі симптоми швидкозростаючої екологічної небезпеки”, – попередили вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button