Наука

На віддалених островах виявлений небезпечний грибок, стійкий до ліків

Грибок, описаний як «серйозна глобальна загроза здоров’ю», з лікарською стійкістю вперше виявлений в дикій природі.

Ed Reeve / View Pictures / Universal Images Group via Getty Images

Грибок Candida auris вперше був виявлений у 2009 році у пацієнта в Японії. Пізніше грибок потрапив в Південну Корею, Європу і США. За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), грибок здатний викликати серйозні інфекції кровотоку, особливо у пацієнтів, яким потрібні катетери, поживні або дихальні трубки. Основна проблема в тому, що він стійкий до кількох протигрибкових препаратів. Крім цього, грибок складно ідентифікувати – він може залишатися непоміченим в організмі господаря протягом декількох місяців.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі mBio, вчені проаналізували зразки грунту, піску і води, зібрані з пляжів і боліт на тропічних Андаманських островах. У зразках, взятих у місцях, де вкрай низька активність людей, дослідники виявили Candida auris. Один з двох зразків виявився чутливий до протигрибкових препаратів.

Однак вчених стурбували зразки, стійкі до протигрибкових засобів і взяті з таких місць, як пляжі.

Як повідомляють дослідники, це перший випадок, коли грибок був виявлений за межами лікарні. Генетичне тестування зразків показало, що грибок здатний виживати в певних умовах за межами людського організму-господаря.

Грибок, знайдений в більш «диких» умовах, який не стійкий до ліків і зростає при високих температурах повільніше, ніж інші ізоляти, на думку вчених, може бути «більш диким» штамом C. auris, який ще не адаптувався до високих температур тіла людини та інших ссавців.

Учені поки не знають, чи мешкає Candida auris природним чином на Андаманських островах або ж він був занесений туди людьми. Також є теорія, що грибок міг бути перенесений океанськими течіями з районів, де в воду скидалися відходи життєдіяльності людини.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button