Наука

Названо небезпечні наслідки хропіння і апное уві сні

Згідно з новим дослідженням, апное уві сні може бути пов’язано з певними показниками погіршення здоров’я мозку. Результати опубліковані в журналі Neurology.

Нове дослідження пов’язує обструктивне апное уві сні з певними патернами в проводці мозку, які раніше були пов’язані з такими небезпечними станами, як підвищений ризик недоумства і інсульту.

В рамках нового дослідження нейробіологи вивчали людей з синдромом обструктивного апное уві сні (СОАС). Вчені використовували магнітно-резонансну томографію (МРТ) і дослідження сну, щоб зрозуміти, чи пов’язані апное і змінений сон з двома видами незвичайних патернів в білій речовині мозку.

І важке апное уві сні, і недолік часу, яке людина проводить в глибокій фазі сну, виявилися пов’язані з цими двома біомаркерами. Кожен з них раніше зв’язали з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера або загального зниження когнітивних функцій, а також з інсультом.

У дослідженні брали участь 140 осіб з СОАС, середній вік яких становив близько 73 років. Всіх перевірили на наявність одного з двох біомаркерів. Загальна група була відносно рівномірно розділена на людей з легким, помірним і важким СОАС, і у більшості людей не було когнітивних порушень під час дослідження.

Використовуючи полісомнографію, тобто різноманітність даних, зібраних під час дослідження сну, дослідники виявили, що учасники, які проводили менше часу в повільному сні, виявилися більш схильні до обох типів біомаркерів в своїх МРТ. Окремо люди з важкою формою ОАС також виявилися більш схильні до аномалій білої речовини, ніж люди з легким або середнім ступенем ОАС.

Затримки у виконанні дихальних рухів називають апное. Слово взято з давньогрецької мови і в буквальному перекладі означає «безвітря». Цей стан може виникати при різних ситуаціях — наприклад, після гіпервентиляції легенів або при різкому підвищенні артеріального тиску.

Хропіння, або ронхопатія, в свою чергу, — це порушення дихання уві сні, обумовлене вібрацією м’яких тканин носоглотки і гортані, що супроводжується низькочастотним деренчливим звуком. Ключовим патофізіологічним процесом хропіння є короткочасна зупинка дихання і порушення вентиляції — якраз апное.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button