Земля

Зіткнення астероїда з Землею: 7 варіантів розвитку подій

У найгіршому разі небесне тіло спровокує найсильніший порив вітру, який зруйнує внутрішні органи людини.

Image by Reimund Bertrams from Pixabay

Астрономи з Великобританії розповіли, в якому випадку астероїд, що зіткнувся із Землею, стане причиною катастрофи.

«Ми розглянули всі 7 можливих катастроф від падіння астероїда, які з точки зору людських втрат, будуть найбільш тяжкими», – говорить провідний автор дослідження з Саутгемптонського університету Клемент Румпф.

Румпф і його колеги за допомогою комп’ютерної програми змоделювали 50 тисяч різних ударів астероїда з Землею. Розмір штучно створеного астероїда становив від 15 до 400 метрів – це габарити астрономічних об’єктів, найбільш часто наближаються до нашої планети. Всі змодельовані випадки Румпф розділ на 7 категорій залежно від того, які наслідки може нанести зіткнення:

  1. Ударна хвиля, що перевищує швидкість звуку;
  2. Порив вітру, сила якого здатна зруйнувати внутрішні органи людини;
  3. Ріст температури, яка розплавляє все навколо;
  4. Літаюча хмара сміття, що утворилася з уламків і осколків об’єктів, зруйнованих ударом;
  5. Утворення кратерів на місці падіння небесного тіла;
  6. Сейсмічні поштовхи або, іншими словами, землетруси;
  7. Цунамі й, як наслідок, – руйнування інфраструктури та техногенні катастрофи.

Потім команда вчених вирахувала відсоток смертей, які може спровокувати кожна група катастроф. Виявилося, що вітер і ударна хвиля – найнебезпечніші варіанти розвитку подій, які разом знищать понад 60% всього живого на Землі (при цьому найбільш руйнівною з двох цих катастроф стане вітер). Спекотна температура викличе близько 30% смертей, а цунамі – більшу частину від решти 10%.

Дослідники також відзначили, що кожна з трьох інших ситуацій – сміттєві уламки, кратери і підземні поштовхи – викличе 0.91%, 0.2% і 0.17% смертей відповідно.

Астрономи визначили й розмір небесного тіла, який спровокує катастрофу: він повинен бути як мінімум 18 метрів в ширину. Такий «маленький» розмір вони пояснили на прикладі метеорита, який впав в 2013 в Челябінську: після падіння утворилася ударна хвиля, яка зруйнувала вікна в будинках. Від осколків постраждали тисячі людей, але жертв не було.

При цьому руйнування від астероїда, який впаде на землю, будуть в 10 разів могутніше, ніж від того, що виявиться в океані, кажуть експерти.

«Імовірність серйозного зіткнення астероїда з Землею зараз дуже мала, – заспокоює Румпф. – Однак, якщо це трапиться, наслідки можуть бути неймовірними ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button