Наука

На язику виявилося більше смакових клітин, ніж вважалося раніше

Дослідницька група з Університету Буфало зробила цікаве відкриття. Виявилося, що на нашому язику існують не тільки рецептори, які можуть розрізняти лише один смак (солодкий, кислий, гіркий і т. д.), Але і багатозадачні клітини, здатні вловлювати всі смаки відразу.

Image by Ale Hidalgo from Pixabay

Смакові клітини, на яких знаходяться рецептори, грають важливу роль в житті людини. Вони не тільки дозволяють нам насолоджуватися смаком, вони також мають вирішальне значення для нашого виживання, допомагаючи нам у розумінні хімічного складу їжі, наприклад, за допомогою них можна визначати отруту.

Всього існує три типи смакових клітин: клітини типу I служать допоміжними; клітини типу II виявляють гіркий, солодкий і смак спеції; клітини типу III виявляють кислий і солоний смак.

Щоб краще зрозуміти принцип того, як смакові клітини виявляють і сигналізують про наявність різних смаків, дослідники провели експеримент на інженерній моделі миші. Вони хотіли вивчити сигнальні шляхи, які тварини використовують для передачі смакової інформації в мозок. В результаті вчені виявили раніше невідому підмножину клітин типу III, які були «широко сприйнятливі» і могли обробити кислі зразки, використовуючи один сигнальний шлях, а солодкі, гіркі зразки, використовуючи інший.

Дослідники підозрюють, що мультиклітки роблять значний вклад в нашу здатність відчувати смак. Їх відкриття дає нове розуміння того, як смакова інформація передається в мозок для обробки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button