Наука

Штучний діамант виявився міцнішим натурального алмазу

Виготовлені в лабораторії шестикутні Діаманти виявилися міцнішими натуральних алмазів. Подробиці про створення штучних мінералів повідомляє Physical Review B.

Blue Diamond on Dark Background Фото Від alexroz

У самого міцного природного матеріалу з’явився конкурент. Вперше дослідники отримали переконливі докази того, що гексагональні (шестикутні) діаманти, створені руками людини, жорсткіше звичайних кубічних алмазів, що зустрічаються в природі й часто використовуються в ювелірних виробах.

Вчені з Університету штату Вашингтон (WSU) створили шестикутні алмази, достатньо великі, щоб виміряти їх жорсткість за допомогою звукових хвиль. Їхні висновки детально описані в недавній статті в Physical Review B.

“Алмаз — унікальний матеріал, — підкреслює Йогендра Гупта, директор Інституту фізики WSU — він не тільки найміцніший, але і відрізняється прекрасними оптичними властивостями, а також високою теплопровідністю. Нам вдалося створити гексагональну форму алмазу, отриману в результаті експериментів по ударному стисненню. Вона значно жорсткіше і міцніше, ніж звичайні дорогоцінні алмази й діаманти».

Вчені давно хотіли створити матеріал, більш міцний, ніж природні алмази, який можна використовувати в різних галузях промисловості. Дослідження WSU вперше довело міцність гексагональної форми ідеальних алмазів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments