Фото

На узбережжя Чорного моря війна “викинула” ще декількох дельфінів (фото)

У нацпарку “Тузлівські лимани”, що на Одещині знову знайшли 3 загиблих дельфінів азовки, а неподалік  від нацпарку ще одного дельфіна-білобочку.

Через бойові дії тварини стають “сліпими” через гідролокатори надводних та підводних човнів, хворіють, потрапляють в сітки та підриваються на мінах, пише біолог НПП “Тузлівські лимани” Іван Русєв у Faacebook.

Як відомо, війська рф перекрили судноплавство в Чорному морі та замінували північно-західну частину акваторії моря, а внаслідок використання гідролокаторів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров`я тварин. Коли дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден це виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації.

“Страждають дельфіни також і від потужних вибухів у час бомбардування, яке продовжується вже декілька днів підряд. При уражені органів навігації і слуху, дельфіні не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично “сліпими””, – зазначив Русєв.

Втративши орієнтацію  тварини втрачають акустичний контроль над середовищем. “Сліпі” дельфіни знаходяться в стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на усілякі перешкоди, зокрема й міни, розбиваються об скелі, а також не можуть вполювати рибу та швидко виснажуються.

Ослаблені тварини страждають від захворювань, віруси яких в них живуть постійно. Вони також трапляються в сітки турецьких рибалок, навіть не реагуючи на пінгери (спеціальний пристрій-відлякувач дельфінів, які турецькі рибалки встановлюють на сітках).

“Російські вчені причиною багато-чисельної загибелі дельфінів в Чорному морі під час воєнних дій називають інфекційні хвороби та потрапляння в сітки. Ці версії ми спростовуємо вищевказаними аргументами”, – зазначив Русєв.

На узбережжя Чорного моря війна “викинула” ще декількох дельфінів. Фото 18+

На узбережжя Чорного моря війна “викинула” ще декількох дельфінів. Фото 18+

На узбережжя Чорного моря війна “викинула” ще декількох дельфінів. Фото 18+

Він пояснив, що здорові дельфіни мають сильну імунну систему і їх загибель від інфекцій  вкрай рідкісна. Основна причина військові дії.

Для відновлення популяцій дельфінів після перемоги необхідно швидко  створити в Північно-Західній акваторії Чорного моря заповідник чи національний природний парк,  великі за площею (не менше 3000 км. кв.) або суттєво збільшити акваторії Національний природний парк “Тузлівські лимани”.

На узбережжя Чорного моря війна “викинула” ще декількох дельфінів. Фото 18+

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button