Наука

Надмірну смертність жінок при аортокоронарному шунтуванні пов’язали з анемією

Низький гематокрит під час операції опосередковував майже 40% підвищення ризику.

Image by InspiredImages from Pixabay

Американські, австрійські та шведські дослідники провели когортне дослідження та дійшли висновку, що більш висока смертність жінок у порівнянні з чоловіками при операції аортокоронарного шунтування (АКШ) значною мірою пов’язана з анемією під час втручання.

Публікація про це з’явилася у Journal of the American College of Cardiology. У ній Маріо Гаудіно (Mario Gaudino) з Медичної школи Weill Cornell з колегами проаналізував дані 1434225 пацієнтів (344357 з них — жінки), які пройшли первинне АКШ, з бази Товариства торакальних хірургів за 2011–2022 роки. Дослідників цікавило вплив різних чинників надмірний ризик смерті під час операції.

З’ясувалося, що медіанний показник найнижчого гематокриту під час АКШ у жінок нижчий (22 відсотки), ніж у чоловіків (27 відсотків). Смертність під час втручання у них була вищою за — 2,8 проти 1,7 відсотка (p < 0,001); відношення шансів 1,36. Надлишковий ризик (AR) смерті, пов’язаний із жіночою статтю, становив 1,21.

Після запровадження поправки на мінімальний рівень гематокриту цей показник знизився на 43 відсотки до 1,12. Інтраопераційна анемія опосередкувала 38,5 відсотка підвищення ризику смерті, пов’язаного із жіночою статтю. Найбільш сильний зв’язок між анемією та смертністю виявився за показниками мінімального гематокриту нижче 22 відсотків. Підтримка гематокриту вище за це значення під час АКШ може суттєво зменшити міжстатеві відмінності у смертності при цій операції, уклали автори роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button