Наука

Вчені знищили агресивні форми раку

Справитися з раковими пухлинами нелегко, але вчені знайшли рішення — всього одна молекула здатна змінити правила гри.

Вчені показали, що лише одна молекула з приєднаними до неї імунотерапевтичними препаратами здатна впоратися навіть з агресивними раковими пухлинами.

Наша найбільша зброя проти раку – та й взагалі всіх хвороб – це наша імунна система, але навіть їй іноді потрібна рука допомоги. Одним з методів імунотерапії, спрямованої на лікування онкології, є так звані інгібітори імунних контрольних точок. Ці препарати ефективно знімають природні бар’єри імунної відповіді, дозволяючи нашому організму боротися з раком «на повну котушку».

Якими б багатообіцяючими не здавалися поки ці препарати, вони не діють на «холодні» пухлини, у яких спочатку низька імунна активність. Тому інший тип ліків, відомих як агоністи білка STING, призначений для перетворення цих холодних пухлин в гарячі, які більш сприйнятливі до імунотерапії. Але у них також є свої недоліки, наприклад, складність введення цих ліків безпосередньо в пухлини.

Дослідники з Єльського університету та університету знайшли рішення цієї проблеми – вони створили молекулу під назвою pHLIP (PH-low insertion peptide/ білок, що розкривається в кислому середовищі), щоб направити препарат туди, куди необхідно. pHLIP тяжіє до кислого середовища, схожого на те, яку ракові клітини створюють навколо себе.

Вчені з’єднали pHLIP з агоністом STING, так що перша молекула переносила другу до ракових клітин і допомагала їй потім почати свою роботу по знищенню раку. Експерименти на мишах виявилися багатообіцяючими – дослідники ввели pHLIP-STING 20 мишам з невеликими колоректальними пухлинами і виявили, що після одноразової ін’єкції пухлини повністю зникли у 18 мишей протягом декількох днів. В іншій групі з більшими пухлинами у семи з 10 мишей пухлини повністю зникли.

Для порівняння, інша група з 10 мишей отримала тільки STING без керівництва pHLIP. Зростання пухлини трохи сповільнилося у всіх 10, але пухлини залишилися. Хоча метод звучить багатообіцяюче, вчені, як завжди, застерігають – результати тестів на тваринах не завжди можна перенести на людей. Необхідно зробити набагато більше роботи, перш ніж будь-яке потенційне лікування, засноване на pHLIP-STING, зможе знайти застосування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button