Наука

Бактерії, які живуть в бетоні руйнують мости, будинки і дороги

Дослідниця Університету Делавера разом зі студентами виявила, що в бетоні активно живуть і розмножуються бактерії.

Автори нової роботи довели, що в бетоні є життя, попри його жорстке, сухе, солоне середовище і на типовий рівень pH близько 12,5. Для порівняння такий же рівень pH є в відбілювачі або засобі для чищення духовки. Сьогодні бетон дуже поширений як будівельний матеріал, його використовують для будівель, доріг, мостів і т.д.

У новому дослідженні Джулі Мареска, доцентки кафедри цивільної та екологічної інженерії, разом зі студентами довела, що в бетоні живуть бактерійні групи, які руйнують його. Автори вивчили не тільки поверхневі бактерії, які з’являються вже після заливки, а й ті, що живуть всередині.

Бактерії, які відразу з’явилися в бетону свідчать про реакції лугу і кремнезему: ця реакція руйнує бетон. Як правило, це помітно тільки тоді, коли в бетоні утворюються тріщини, а до цього руйнування залишається непомітним.

Проблема експлуатації бетону може мати серйозні наслідки, якщо, наприклад, почав руйнуватися бетонний будинок з людьми або міст, на якому їздять машини. Для того, щоб запобігти цьому автори вивчають, які види бактерій потрапляють в бетон: чи можна розділити їх на нейтральні й небезпечні і яким чином зробити бетон неможливим для руйнування його бактеріями. Автори продовжують свою роботу в цьому напрямку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button