Всесвіт

Наднові генерують атоми вуглецю швидше, ніж очікували вчені

Вчені з Університету штату Мічиган виявили, що зірки, які вибухають створюють атоми вуглецю набагато швидше, ніж вони думали раніше. Це відкриття може перевернути існуючі теорії створення елементів і сприяти розвитку нової науки в області астрономії та термоядерного синтезу.

IDL TIFF file

Один з найпоширеніших елементів на Землі, вуглець, створюється в потрійній гелієвій реакції синтезу при вибуху наднових зірок. Ядро атома гелію, що складається з двох протонів і двох нейтронів з’єднуються разом, і виходить вуглець з шістьма протонами, шістьма нейтронами та шістьма електронами.

Однак така реакція синтезу досить неефективна, якщо їй щось не допомагає. Використовуючи моделювання, вчені з’ясували, що надлишок протонів у внутрішніх шарах наднової може прискорювати реакції синтезу з потрійної гелієвої реакції синтезу, генеруючи в 10 разів більше атомів вуглецю, ніж очікувалося.

Таке відкриття може пояснити додатковий вуглець у Всесвіті, проте і створює ще одну загадку. Вчені раніше вважали, що ці надлишкові протони були відповідальні за створення деяких важчих ізотопів рутенію і молібдену, виявлених на Землі.

Схоже, ці ізотопи можуть утворюватися іншими способами, але дослідники поки не впевнені, як саме.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button