Всесвіт

Сонце завдасть удару по Землі в 2050 році

На Землі скоро відбудеться вихід з ладу електронних пристроїв через випромінювання Сонця — до такого висновку прийшли геофізики Великобританії і США.

0ae13e34b5943148e971026d5e2bb49a

За прогнозом вчених, до 2050 року сонячна активність знизиться до 300-річного мінімуму, внаслідок чого скоротиться приблизно на третину геліосфера зірки — свого роду захисний кокон, що обмежує її магнітне поле.

Скорочення геліосфери призведе до викиду вглиб Сонячної системи потоків високоенергетичних частинок, здатних вивести з ладу електронні системи на Землі.

«Геліосфера, що захищає нашу планету від шкідливого космічного випромінювання, слабшає з 50-х років XX століття. Якщо зниження сонячної активності буде тривати такими ж темпами, зміни на Землі почнуть відбуватися вже в найближчі десятиліття», — вважає професор Майк Локвуд з університету Редінга.

Чисто зовні зміни на Сонці можна буде помітити з міграції полярних сяйв. З помірних областей вони перемістяться до земних полюсів, зокрема, спостерігати світлові спалахи з території Великобританії стане неможливо.

«Магнітне поле Землі відхиляє частину випромінювання, але нерівномірно — області високих широт більш уразливі, оскільки поле там слабкіше», — зауважив Локвуд.

Збільшення дози космічної радіації може призвести до зростання кількості веснянок і ракових захворювань шкіри. У песимістичному прогнозі Землю чекає колапс через відмови комп’ютерних систем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments