Всесвіт

Астронавти зможуть використовувати сечу в якості джерела електрики

Вчені навчилися переробляти сечу астронавтів у воду в ході космічних місій. Але тепер НАСА знайшли спосіб перетворювати сечу в паливо.

Напевно, це не настільки чарівна новина, як перші кроки на Місяці або новини з Марса, але публікація, що з’явилася в журналі ACS Sustainable Chemistry & Engineering, каже, що нове дослідження може вирішити вікову проблему, пов’язану з космічними подорожами: що робити з усіма відходами життєдіяльності, виробленими астронавтами під час міжзоряних подорожей?

space-potty_resized

Замість того, щоб просто відправляти рідкі відходи в Відкритий Космос, вчені з Університету Ріо-Пьедрас Кампус Пуерто-Ріко (University of Puerto Rico’s Rio Piedras Campus) спільно з науково-дослідним центром NASA Ames в Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, розробляють нову техніку, яка дозволила б перетворювати сечу астронавтів у будь-яке паливо або питну воду, як повідомляється в публікації.

Як пояснюють автори дослідження Едуардо Ніколау (Eduardo Nicolau), Карлос Р. Кабрера (Carlos R. Cabrera) та їх колеги, відходи життєдіяльності людини під час тривалих космічних місій складають приблизно половину від загального обсягу відходів за час місії. Переробка дуже важлива для збереження чистоти навколишнього простору астронавтів, і якщо технологія буде дотримана, то перероблена сеча може стати необхідним джерелом питної води, коли на борту закінчуються запаси.

Читайте також: Фізик створив спеціальну чашку для космосу

Цей метод дозволяє усунути необхідність надзвичайно дорогою доставки води із Землі.

Як показали попередні дослідження, процес очищення, відомий як прямий осмос, в комбінації з технологією паливних елементів, може забезпечити не тільки свіжою питною водою, а й слугувати джерелом енергії. Отримані результати можуть також призвести до нових способів очищення стічних вод тут, на Землі.

chan2largeiss19drink_resized

Дослідники, ґрунтуючись на попередніх дослідженнях, шукали можливість не тільки вирішити проблему переробки сечі під час космічної подорожі, але також зробити її корисною для членів екіпажу.
Вони зібрали сечу і використану воду після прийому душу, і обробили їх шляхом прямого осмосу для очищення суміші від інших забруднень. Використовуючи власний новітній Електрохімічний Сечовинний (або – Карбамідний) Біореактор (Urea Bioreactor Electrochemical system – UBE), команда Ніколау змогла перетворити суміш в аміак. Потім отриманий аміак був перетворений в енергію, використовуючи паливний елемент.

Читайте також: Скільки буде потрібно людей для створення космічної колонії?

Система розроблялася спеціально для космічних програм, але дослідники заявили, що «результати показали – система UBE може бути використана в будякій водоочисній системі, яка містить сечовину і / або аміак».

«Результати цього дослідження показали доцільність взаємодії процесів очищення стічних вод з біоелектрохімічними системами для досягнення результатів з очищення води під час повторного використання корисних ресурсів», відзначили вчені в дослідженні.

Вони також повідомили, що системи UBE видаляють приблизно 80 відсотків органічного вуглецю з відходів та успішно перетворять приблизно 86 відсотків сечовини в аміак.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button