Технології

Інженери розробили солодкий «штрих-код» для захисту ліків від підробки

Дослідники розробили дешевий метод створення флуоресцентних молекул в цукрових плівках для боротьби з контрафактною продукцією.

Дослідники з Інституту колоїдів і інтерфейсів Товариства Макса Планка розробили новий підхід для захисту ліків і електроніки від підробки. Вони використовують лазер для генерації випадкових візерунків з флуоресцентних молекул в цукрових плівках.

Для створення «штрих-кодів» дослідники впливають за допомогою лазера на тонку плівку цукру, що складається з простих моносахаридів. Короткий лазерний імпульс карамелізує цукор за мілісекунди. При цьому утворюються з’єднання, які флуоресценує різними кольорами. При цьому неможливо передбачити в точності, які речовини будуть створені.

Керуючи безліччю параметрів, в тому числі силою і тривалістю лазерного впливу, і використовуючи різні добавки, дослідники за допомогою навченого штучного інтелекту можуть генерувати необхідний макроскопічний малюнок. Але при цьому візерунки на нано- та мікрорівні (тип і розташування точок, що світяться) будуть унікальні і непередбачувані.

Макроскопічні візерунки (в верхньому ряду) і непередбачувані комбінації зображень на мікрорівні. Зображення: Felix Luffler, Nature Nanotechnology

Як тільки упаковка ліки або електронний компонент забезпечені бажаним макроскопічним малюнком, фотографія картини флуоресценції з високою роздільною здатністю, що показує мікродеталі може бути збережена в базі даних. За допомогою флуоресцентного сканування посередники або аптеки можуть перевірити справжність продукту.

Щоб протистояти поширенню контрафактних і небезпечних препаратів, упаковка ліків у багатьох країнах забезпечена QR-кодами, але вони забезпечують лише обмежену захист від копіювання. Більш складні елементи захисту, наприклад, флуоресцентні голограми, надруковані на банкнотах, як правило, містять токсичні неорганічні речовини. Нова технологія об’єднує високу ступінь захисту і безпеку для здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button