Людина

Низькокалорійна дієта зупиняє старіння

Нове дослідження, проведене в Університеті Південної Каліфорнії (США), показало, що періодична дієта, що імітує голод, може виявитися виключно корисною для здоров’я.

26-06-15-foto-600x407-1

У своєму новому дослідженні доктор Вальтер Лонго і колеги показали, що 4-денна низькокалорійна дієта зменшує кількість жирової тканини і збільшує кількість стовбурових клітин в деяких органах у старих мишей, включаючи мозок, де значно прискорюються процеси регенерації і поліпшується здатність до запам’ятовування і навчання. Це дослідження проводилося не тільки на мишах, але і на людях і навіть на дріжджових грибках. Результати були опубліковані в журналі Cell Metabolism.

Вибір об’єктів дослідження пояснюється просто. Коротка тривалість життя мишей дозволяє досліджувати вплив дієти на довголіття. Дріжджі є досить примітивним організмом, щоб дослідити базові біологічні механізми на клітинному рівні. А попередні дослідження, проведені на добровольцях, підтвердили, що результати, отримані на мишах і дріжджах, застосовні до людей.

Виявилося, що миші, яких кожні два місяці саджали на 4-денну низькокалорійну дієту, мали більшу тривалість життя, у них рідше спостерігалися онкологічні захворювання, було покращено роботу імунної системи і когнітивні функції мозку. При цьому загальна місячне споживання калорій було таке ж, як і у контрольної групи мишей, яким не призначали дієту.

Пілотне дослідження, проведене на 19 людей, які пройшли три цикли (п’ятиденна дієта один раз в місяць) такої ж дієти, показало, що у них знижувалися фактори ризику та біомаркери старіння, діабету, серцево-судинних захворювань і раку. При цьому не спостерігалося ніяких побічних ефектів.

Лонго вважає, що більшості людей подібної дієти можна дотримуватися раз в три місяці. На відміну від деяких інших типів дієт або голодування, запропонована ним методика не небезпечна для здоров’я.

Тепер Лонго збирається зустрітися з чиновниками з американського агентства, що займається утвердженням нових методів лікування та ліків, і постаратися домогтися офіційного визнання його нового дієтологічного підходу як нової терапевтичної методики.

Натхнення: www.innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button