Технології

Надтонка броня з графена витримує попадання кулі (відео)

У 2017 році американські вчені виявили ще одну фантастичну властивість графену: два листа матеріалу, накладені один на одного, набувають твердості діаманта і можуть витримати постріл з вогнепалу.

Ми звикли думати, що куленепробивний обладунок – це щось важке і масивне, принаймні в порівнянні зі звичайним одягом. Часто це і справді так: захист, може, і вбереже вас від смерті в разі потрапляння, але здорово обмежує рухливість – а вона в перестрілці може мати найважливіше значення. Однак вчені з Університету Нью-Йорка виявили, що відмінна броня може бути практично невагомою: вся справа в графені, який продовжує дивувати фізиків по всьому світу своїми дивовижними властивостями.

Дослідники виявили, що два шари графену, укладені один на одного, можуть тимчасово набути твердість алмазу і в буквальному сенсі зупинити кулю, що летить. Згідно з дослідженням, опублікованим в Nature Nanotechnology, зміцнення нового матеріалу, званий діаміни, відбувається тільки тоді, коли рівно два листи графену нашаровуються один на одного. Примітно, що якщо збільшити кількість шарів, то затвердіння не відбувається зовсім.

«Під час тестів графіту або багатошарового графену ці матеріали не відрізнялися особливою міцністю і були досить м’якими. На наш подив, рівно два шари графену під тиском раптово стають фантастично твердими, не уступаючи об’ємному алмазу », – розповідає Еліза Рідо, професор фізики в ASRC і провідний дослідник проєкту.

Це, звичайно, не перша спроба розробити броню нового покоління. В травнем 2017 року кадет Хейлі Вейр і її куратор, професор Райан Берк з Академії ВПС США, створили речовину, яка могла зупиняти кулі, випущені на близьких дистанціях. Цей матеріал також підходив для виготовлення обладунків, проте його застосування не обмежується лише військовою сферою – наприклад, подібні надтонкі, але суперміцні матеріали стануть відмінним зносостійким покриттям.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button