Технології

Ядерні батареї для дому

Створено першу батарея, що використовує радіоактивні елементи як джерело енергії.

В Міссурійському університеті стверджують, що вдалося створити прототип енергоносія на основі ядерних джерел. Винахід має порівняно зі стандартними батареями більш тривалий термін служби.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-014_resized

 

Технологія отримання енергії з радіоактивних джерел відома досить давно – перші експерименти подібного роду проводилися вже в 50-х роках минулого століття. І сьогодні існує чимало сфер, де ядерна енергія з успіхом застосовується в мирних цілях: наприклад, пожежні датчики чи сигнальні вивіски в громадських будівлях. Для створення батарей на водній основі використовувався ізотоп стронцію-90, який прискорює виділення електромеханічної енергії. В якості каталізатора для розкладання води були застосовані електроди діоксиду титану. В результаті, коли бета-радіація проходила крізь електроди діоксиду титану, виникав безперервний рух електронів – електричний струм.

Читайте також: Як віруси покращують акумуляторні батареї?

Цим ядерні батареї відрізняються, скажімо, від сонячних панелей, де використовується перенос енергії від електронних пар, що виникає в результаті виділення фотонної енергії з видимого спектра, який не дозволяє отримувати значну вигоду від їх застосування.

Бета-радіація, з іншого боку, посилює хімічні реакції, залучаючи вільні радикали для створення потоку енергії, що дає можливість значно підвищити ефективність від застосування радіоактивних елементів для розробки надійних, безпечних і довговічних джерел енергії. Ядерна батарея на водній основі володіє очевидними перевагами перед більшістю з існуючих енергоносіїв.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


5 Коментарів

  1. Незрозуміло, який термін служби цієї батарейки, і, що з нею дальше робити, коли період напіврозпаду стронцію – 90 складає 50,5 діб.

  2. Что-то я не понял. А сколько же она работает? Лет на 10-20 хватит одной “батарейки” для обеспечения целого квартала электроэнергией? ^_^

  3. Краше б батареї опалювання атомні зробили. Встановив и 50 років не думай про опалення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button