Технології

Сонячні панелі з квантовими точками показали рекордну ефективність

Дослідники покращили стабільність і ефективність перовськітних сонячних елементів, використовуючи шар квантових точок. Тонкі плівки здатні ефективно поглинати весь спектр видимого світла, також вони дешеві і їх легко виготовити.

Перовськітові сонячні елементи – це відносно новий винахід, але його все ще можна вдосконалювати. У новій роботі інженери додали шар квантових точок і вийшов більш стабільний сонячний елемент з рекордною ефективністю.

Перовськітні матеріали роблять сонячні елементи ефективними з кількох причин. Наприклад, тонкі плівки, які входять в конструкцію, активно поглинають весь спектр видимого світла.

Але є і проблеми – перовськітові сонячні елементи мають проблеми зі стабільністю і їх ефективність може погіршуватися під час роботи в реальних умовах. У минулих дослідженнях вчені вже намагалися поліпшити стабільність, вони додавали молекули і пігменти.

Під час нової роботи автори використовували квантові точки, виготовлені з оксиду олова, як шар для перенесення електронів у пристрої. Цей шар переносить електрони, вироблені перовськітом, в електрод. У порівнянні зі звичайним матеріалом з діоксиду титану, квантові точки покращують здатність пристрою вловлювати світло, а також зменшують ефект, який іноді виникає між двома шарами, зазвичай він знижує ефективність.

Команда зробила висновок, що перовськітові сонячні елементи з шаром квантових точок досягли ефективності до 25,7 %. Всього на 0,1 % нижче існуючого рекорду ефективності перовськіту.

Ефективність для більших сонячних елементів також склала 23,3 %. Ефективність для комірчини 1 см2 була 21,7%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button