Різні цікавинки

Надувні човни для риболовлі

Найзвичніші для вітчизняних рибалок надувні човни для риболовлі робляться з прогумованої тканини і армуються капроновою ниткою. Термін використання гуми — до 5 років. Зберігають їх, пересипаючи тальком, при оптимальній температурі, обов’язково сухими. Їх складно ремонтувати. Якщо ви рибалите недалеко від дому, таким човном можна тимчасово обійтися. Єдиний плюс — низька ціна.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ще недавно наш ринок був заповнений китайськими човнами з неармованого вінілу. По пристрою вони не відрізняються від надувних іграшок. Використовувати їх як надувні човни для риболовлі небезпечно.

Надувні човни для риболовлі з армованого вінілу

Сьогодні більшість рибалок мають надувні човни для риболовлі з вінілу (ПВХ), армованого синтетичною ниткою. Для наших умов вони оптимальні. Людина середньої ваги може встати на добре накачаний балон такого човна, він не прогнеться. У неї можна встановити лавки, вона має жорстку підлогу.

Вініл набагато довговічніший від гуми, без шкоди зберігається в будь-яких умовах, навіть мокрий. Він стійкий до солоної води, нафтопродуктів, ультрафіолетовим променям. Не так еластичний, як гума, але на багато міцніший. Однак при +90 його поверхня розм’якшується, нижче -30 — розтріскується.

Сьогодні у нас можна купити в http://lodka-lodka.com/ надувний човен для риболовлі з армованого вінілу декількох різновидів. Випускаються невеликі судна без жорсткого дна, які зручно переносити. З таким човником на риболовлю можна відправитися на рейсовому автобусі. Є у продажу гребні надувні човни для риболовлі, що мають сланеве днище. Жорсткості їх корпусу вистачить, щоб рибалка в плаваючою човні міг встати.

Випускаються і гребні човни з транцем. Але не вірте рекламі — встановлювати двигун на таку човен не варто, він буде дуже нестійкаим, може перевернутися або вислизнути з під водія. Багато хто використовує транец для прикріплення ехолота. Ще один різновид — човни зі сланевим днищем, на які можна встановити підвісний мотор потужністю до п’яти к. с. Випускаються як з транцем, так і з затранцевими булями. Деякі моделі здатні глісіровати.

Надувні човни для риболовлі з жорстким днищем без кіля можна експлуатувати з двигуном середньої потужності. Але вони багато програють по керованості суднам з надувним кілем. Випускаються в двох модифікаціях — з днищем незнімним або зі знімним. Судна з незнімним днищем дуже просто збираються / розбираються, але в складеному вигляді громіздкі. Збірка і розбирання човнів з днищем знімним вимагає великих зусиль, порівняно з човнами, оснащеними надувним кілем.

Надувні човни для риболовлі

Найбільш широко застосовуються сьогодні моделі — армовані вінілові надувні човни для риболовлі з надувним кілем. Вони дуже стійкі при русі і на поворотах. При хвилюванні вони вантажопідйомніші і безпечніше, ніж плоскодонки; навіть суднам, які мають днище з жорстким кілем, вони дадуть фору. На них можна встановити двигуни великої і середньої потужності. Розміри варіюються від дуже маленьких одномісних до великих суден з потужними двигунами.

Надувні човни для риболовлі з хайпалон — тканини на основі синтетичного каучуку — витримують температури в діапазоні від -50 до +100 градусів. Вони набагато практичніше інших типів в умовах Крайньої Півночі і на екваторі. Але в середній смузі ці їхні якості зайві. До того ж вони втричі — вчетверо дорожче човнів з вінілу.

І останній тип — човни з поліуретанових тканин. Поліуретан не так еластичний, як вініл або хайпалон, але набагато міцніше і довговічніше, на армуючій сітці тримається набагато краще, витримує будь-які навантаження на злам. Ціни на надувні човни для риболовлі, які зроблені з поліуретану, набагато вище цін на човни з вінілу, хоча вони і дешевше, ніж човни з хайпалон. Застосовуються професіоналами на морських нафтопромислах, співробітниками берегової охорони.

Кнопка «Наверх»
Закрыть