Різне

Який тиск має бути в шинах взимку

Який тиск в шинах вашого автомобіля взимку? Мало хто з водіїв відразу відповість на це питання. Адже рідко який автовласник щодня перевіряє тиск у шинах. У нас – все на око, в кращому випадку перевіряють натиском ноги (стусаном). Якщо не перевіряли тиск дня три-чотири, то шина спуститься на кілька сотих одиниць виміру (бар або атм.). Неозброєним оком це майже непомітно.
У правильно накачаних добротних шинах автомобіля від http://www.shinaexpert.ru/, навантаження розподілено рівномірно на всі плями контакту. А який рекомендований тиск в шинах взимку? Щоб дізнатися це – уважно прочитайте рекомендації з експлуатації шин взимку від їх виробника.

19-12-14-foto-600x344-1

Що трапиться при зниженні тиску в шинах від нормального значення?

  1. По-перше, відбудеться підвищений знос протектора.
  2. По-друге, збільшиться гальмівний шлях, машина буде «вихляти» на дорозі.
  3. По-третє, збільшується ризик втратити шипів.
  4. По-четверте, може статися прокручування камери в шині і відірветься сосок.

Наднормативний тиск, в першу чергу, зменшує поверхню зіткнення плями з дорогою.

Негативна температура теж впливає на тиск – він зменшується на 0,1 атм. з пониженням показань термометра на 10 градусів. Всі ми знаємо, що під час руху гума значно розігрівається, а це збільшує тиск в шині на 10-15%. Проте в зимовий час такий розігрів незначний, а при дуже низьких температурах і зовсім нульовий. Тому, перевіряти тиск в шинах взимку треба частіше. А при різких перепадах температури – щодня. Це не так важко, але тим самим ви вбережете свого «залізного друга» і себе від багатьох неприємних моментів.

Хочеться відзначити, що в деяких ситуаціях, колеса з низьким тиском в шинах, допоможуть подолати засніжену або сильно зволожену поверхню дорожнього полотна. Так само це може продовжити термін служби підвіски автомобіля. Але, більше ніж на 15% знижувати тиск небезпечно.

Перекачані вище рекомендованого значення шини забезпечать економію палива на 5%. Але при цьому знизиться комфорт і збільшиться навантаження на підвіску автомобіля. Економія палива може обернутися в подальшому ремонтом автомобіля через передчасного зносу ходової частини.

Пам’ятайте – за будь-яких наслідки, що виникли від неправильно накачаних шин, вся відповідальність лягає на автовласника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button