Екологія

Нафта сприяє збільшенню популяції фітопланктону в океані

Природні нафтові свердловини на морському дні корисні для живих організмів, припускають вчені. Щорічно через свердловини у Мексиканській затоці виходять сотні тисяч барелів нафти. Завдання вчених — з’ясувати, наскільки корисна нафта для життя. Про це пише видання «Крістіан саєнс монітор».

8b05e82ebaac1a708760945ac0cb3f92
Предметом дослідження також стало вплив розливу нафти в 2010 році на свердловині «Діпвотер Хорайзон» (Deepwater Horizon), що належить «Брітіш петроліум» (BP), коли в Мексиканську затоку у Гольфстрім вилилося понад 4,3 мільйона барелів нафти. Це набагато більше, ніж природний обсяг нафти, що потрапляє в море: від 160 000 до 600 000 барелів на рік.

Автор проекту, доктор Колумбійського університету Нігель Д’суза дістався до місця розливу в Мексиканській затоці, де виявив флуоресценцію хлорофілу, яка характерна для деяких видів фітопланктону. Виявилося, що фітопланктон зосереджений в достатку саме в районах океану, де стався витік нафти.

Дослідники виявили, що популяції фітопланктону в цих місцях подвоїлися на відміну від тих, які були знайдені на недалекій відстані.

«Це тільки перші докази того, що деякі мікроби, що живуть у Перській затоці, виживають завдяки нафті, принаймні в невеликих її концентраціях», — розповідає океанолог з обсерваторії Ламонт-Догерті Колумбійського університету і співавтор теорії Аджіт Субраманьям.

Резюмуючи, можна сказати, що нафта є причиною збільшення числа фітопланктону. Проте дослідники вважають, що цьому є й інше пояснення. Глибини океану, де зосереджені поживні речовини, недосяжні для тих організмів, які проводять своє життя недалеко від поверхні. Тим не менш, нафта просочується разом з бульбашками, що піднімаються з морського дна, несучи з собою живильні речовини до поверхні. У багатої мінеральними речовинами води створюється сприятлива для фітопланктону середовище, що сприяє збільшенню популяції.

«У цьому разі стає очевидним, що невеликі концентрації нафти не чинять негативного впливу на фітопланктон, навпаки, в даному середовищі вони процвітають. Але це не означає, що в будь-яких концентраціях і протягом тривалого часу нафтове середовище сприятливе для фітопланктону», — пояснює пан Субраманьям.

Детальніше про результати дослідження можна прочитати в журналі Nature Geoscience.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button