Головна / Екологія / Екологічні проблеми Землі

Екологічні проблеми Землі

Екологічними проблемами вважається ряд факторів, з причини виникнення яких здійснюється деградація природного навколишнього середовища. У більшості випадків вони є наслідком діяльності людини. Зокрема, екологічні проблеми Землі виникли через посилений розвиток техніки і промисловості, так як почали з’являтися проблеми, які мають пряме відношення до порушення рівномірних умов, властивих екологічному середовищі, компенсувати які сьогодні дуже складно.

28-04-16-foto-600x400-1

Однією з найбільш руйнівних обставин діяльності людини виступає забруднення. Воно проявляється як підвищений рівень смогу, виникнення мертвих озер, технічна вода, в якій перебувають шкідливі елементи, в результаті чого вони стають непридатні для вживання. Також забруднення провокує вимирання деяких видів жителів тваринного світу. З цього можна зробити висновок, що людина, створюючи для себе сприятливі умови, робить згубний вплив довкілля. У зв’язку з цим сучасне людство починає приділяти більше уваги цьому питанню. Результатом цього виступають роботи вчених, якими детально розглядаються екологічні проблеми та їх вирішення шляхом пошуку альтернативних варіантів. Тому так важливе для сучасних пдприємств экологическое сопровождение від профільних організацій.

Першорядні екологічні проблеми

Спочатку питання екології поділяються за параметрами масштабності, в зв’язку з чим вони можуть носити регіональний, локальний або глобальний характер.

«Як приклад можна взяти локальну екологічну проблему, яку викликає завод, що не проходить відповідну очистку від промислових стоків перед їх скиданням у річку. Такі дії з боку людини мають дуже плачевні наслідки, так як гине риба і страждає здоров’я всього суспільства. Якщо розглянути регіональний рівень, то виділяється зона Чорнобиля, на території якого є заражений ґрунт. Вона наділена радіоактивними властивостями і загрожує всім біологічним організмам, котрі перебувають в даній місцевості ».

Глобальні екологічні питання людства

Не меншої уваги потребують до себе і глобальні екологічні проблеми. Вони виділяються величезними масштабами і безпосередньо впливають на весь ряд екологічних систем. У цьому вони і відрізняються від регіональних і локальних питань екології.

28-04-16-foto-600x400-2

Основними факторами виникнення екологічних проблем виступають такі природні умови:

  • потепління кліматичних умов;
  • утворення озонових дір.

Жителі нашої планети легко визначають потепління по відносно м’яким зимам (в порівнянні з минулими).

З моменту проведення першого міжнародного року геофізики присадкуватий повітряний шар підвищив свою температуру на 0,7 ° С. Така ситуація не оминула й Північної полюс, де нижні крижані шари почали підтавати через потепління води на 1 ° С.

Більшість вчених стверджують, що це явище має місце через «парниковий ефект», що виник в результаті

  • великої кількості спалювання палива;
  • скупчення вуглекислого газу в атмосфері.

Ці фактори і спричинили значне порушення віддачі тепла і уповільнення охолодження повітря. Однак інші фахівці в цій галузі мають з цього приводу зовсім іншу думку. Вони пов’язують потепління з такими моментами, як

  • сонячна активність;
  • знижена роль людського фактора.

Не менш важливою проблемою людства виступають озонові діри, що виникли внаслідок технічного прогресу. Як відомо, зародженню життя на Землі сприяло виникненню захисного озонового шару, який служить надійним захистом організмів від сильного ультрафіолетового випромінювання. Однак в XX столітті вченими було виявлено, що Антарктиді містить вкрай малу кількість озону.

У такому положенні вона знаходиться і до сьогоднішнього часу. Пошкоджена площа Антарктиди зіставляється розмірами площі Північної Америки. Основною причиною її виникнення називають активні запуски супутників, ракет і літаків.

Кислотні дощі викликаються роботою електростанцій. Такі явища провокують інші екологічні проблеми Землі, такі як загибель лісів. Так, близько 70% лісів в Чехії та Словаччині знищені цими дощами, подібну ситуацію можна спостерігати в Німеччині і Великобританії, де знищено 60% лісових масивів.

Подібне опустелювання є глобальною проблемою. Її суть полягає в погіршенні стану ґрунту, в результаті чого великі території стали непридатними до використання під сільське господарство.