Екологія

В Німеччині з’явилися «розумні» сміттєвози

У Ойскірхене вантажівки для збору сміття обладнані спеціальними датчиками. Сенсори розпізнають серед біосміття сторонні добавки.

Працює технологія наступним чином. Якщо пристрій виявляє в сміттєвому баку металевий предмет, він подає сигнал. В такому випадку контейнер просто не вивантажують. Він залишається на місці заповненим, а робочі прикріплюють до нього записку з попередженням. Жителі кожного домоволодіння, що отримав таку записку, можуть або заново розсортувати відходи самі, або замовити спеціальний знак Restmеllabfuhr (збір залишкових відходів).

Останній варіант буде платним. Вартість послуги варіюється від 6 євро (за 80-літровий бак) і 43 євро за контейнер. Проблема неякісного сортування органічних відходів актуальна для всієї федеральної землі. Біосміття часто знаходять у контейнерах, зовсім для цього не призначених.

Поки датчики реагують лише на метал. Якщо в контейнер для біосміття потрапляють предмети з пластмаси, фарфор або фольга, їх система не фільтрує. Всі ці речі разом з іншим сміттям потрапляють в установку для сортування. Рівень чутливості детекторів регулюється від 0 до 1. Але у Ойскиірхену сенсори працюють на рівні 0,9.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button