Всесвіт

Найбільш багатообіцяючі дослідження Всесвіту в 2016 році

Чого нам чекати від досліджень устрою Всесвіту в новому, 2016-му році? Давайте, спробуємо розібратися.

dd1e02443e9db99dfa7e794d2b09e255
Фізики вважають, що у них є хороший шанс виявити перші докази існування гравітаційних хвиль – «брижі» простору-часу, обумовленої щільними рухомими об’єктами, такими як нейтронні зірки, що зближаються – завдяки обсерваторії Advanced Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory (Advanced LIGO).

Крім того, Японія запустить в космос рентгенівську обсерваторію нового покоління під назвою Astro-H, яка, крім всього іншого, зможе підтвердити або спростувати припущення про те, що важкі нейтрино можуть випускати частинки темної матерії, відомі як «бульбулони» (bulbulons).

Натяки на можливу нову елементарну частинку, відкриту на Великому адронному колайдері (ВАК), що працює на рекордних енергіях, починаючи з червня цього року, стануть зрозумілішими, по мірі подальшого накопичення експериментальних даних. Навіть якщо існування цієї частки не підтвердиться, БАК може відкрити інші екзотичні фізичні явища, такі як, наприклад, «глюболи», частинки цілком складаються тільки з глюонів – частинок-переносників сильного ядерної взаємодії.

ЄКА і Роскосмос планують запустити у травні 2016 р. важливу місію для дослідження газів марсіанської атмосфери під назвою «Екзомарс 2016». Потім місія NASA Juno прибуде до Юпітера в липні. У вересні 2016 р. зонд «Розетта» ЄКА здійснить згубне для нього занурення в надра комети, навколо якої він звертається у даний час. В кінці року планується місія НАСА OSIRIS-REx, яка ставить за мету збір зразків з поверхні астероїда Бенну.

В наступному році Китайський національний центр наук про космос запустить другий і третій за рахунком зонди для дослідження космосу з запланованої серії з п’яти зондів. Перший у світі супутник, призначений для тестування квантового зв’язку, стартує у червні, а космічний рентгенівський телескоп Hard X-ray Modulation Telescope – який буде сканувати небо в пошуках високоенергетичних джерел випромінювання, таких як чорні діри і нейтронні зірки – відправиться на орбіту до кінця року.

У вересні завершиться будівництво китайського 500-метрового радіотелескопу 500-meter Aperture Spherical Radio Telescope (FAST), який одразу отримає звання найбільшого в світі радіотелескопа, який в даний час належить обсерваторії Аресібо, розташованої в Пуерто-Ріко. На Гаваях команда, яка здійснює будівництво тридцятиметрового телескопа, знову отримала дозвіл на будівництво в грудні цього року, буде намагатися з’ясувати, коли і як краще реалізувати цей проект.

В цілому, як випливає з вищевикладеного, 2016 рік обіцяє нам велику кількість нових відкриттів і проникнення в глибини найпотаємніших таємниць Всесвіту.

Складено за матеріалами, опублікованими в журналі Nature.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button