Здоров'я

Найнебезпечніше поєднання продуктів та ліків

Переважна більшість з нас, хоча б зрідка, але приймає якісь медикаменти, хоча б банальні протизастудні засоби. А чи знаєте ви, що поєднання деяких ліків з певними продуктами харчування можуть бути небезпечними для організму. Ми вирішили розповісти вам про шість найбільш небезпечних поєднань ліків з їжею.

1. Ліки від кашлю, статини і лайм

Якщо ви приймаєте статини (препарати, що знижують рівень холестерину), то вам напевно ваш лікар радив не пити під час прийому препаратів грейпфрутовий сік. Те ж саме стосується і лайма, а також помело. Вся справа в тому, що ці фрукти пригнічують вироблення ферменту, який відповідає за переробку статинів та деяких ліків від кашлю. Таким чином, ці препарати накопичуються в крові, що сприяє появі побічних ефектів.

При поєднанні цитрусових фруктів з декстрометорфаном (діюча речовина багатьох ліків від кашлю) можливе виникнення галюцинацій і сонливості. А при їх поєднанні зі статинами можуть серйозно пошкоджуватися м’язи.

Лікарі радять дотримуватися мінімум 24-годинний інтервал між прийомами цих препаратів і цитрусових.

2. Антидепресанти і копченості

Уважно вивчіть склад ваших антидепресантів. Якщо вони виготовлені на основі інгібітора моноаміноксидази (МАО), то приймати їх разом з продуктами, багатими речовиною тираміном (амінокислота), яка міститься в копченостях, не варто. Поєднання МАО з тираміном може призвести до істотного підвищення артеріального тиску. При цьому, слід зазначити, що тирамін міститься не тільки в шашликах і копченостях, але і у вині, кислої капусти, напівфабрикатах і пиві. Тому, якщо ви приймаєте антидепресанти, то з цими продуктами потрібно бути обережніше.

3. Молочні продукти та антибіотики

Молочні продукти можуть погіршити засвоєння антибіотиків. Так, деякі види антибіотиків (наприклад, ципрофлоксацин) можуть з’єднуватися з кальцієм в шлунково-кишковому тракті. В результаті такої реакції дія антибіотика різко знижується. В цілому, лікарі не рекомендують поєднувати молочні продукти з фторхінолонами та тетрациклінами.

4. Ліки від алергії і яблучний сік

Якщо ви приймаєте ліки від алергії, то ні в якому разі не поєднуйте їх з яблучним соком. Також не можна це робити з грейпфрутовим або апельсиновим соком. Потрібно почекати мінімум 4 години після прийому препарату, після чого можна вживати соки. У цих соках містяться речовини, які гальмують дію пептиду, що транспортує ліки з кишечника в кров.

Читайте також: 

5. Варфарин та кориця касія

Препарат варфарин застосовується для розрідження крові. Для кращого його засвоєння потрібно вживати в їжу продукти, багаті вітаміном К, наприклад, листову зелень, брокколі. Але є й продукти, від яких краще відмовитися при прийомі варфарину. Так, дешева китайська або в’єтнамська кориця містить у своєму складі речовину кумарин, яка також розріджує кров. При поєднанні варфарину і кумарину може пошкодитися печінку, тому краще всіляко уникати такого поєднання.

6. Парацетамол і алкоголь

Для розщеплення алкоголю і парацетамолу використовується один і той же фермент. Тому між прийомами препарату і вживанням спиртного повинно пройти мінімум 6 годин. Якщо вам потрібно приймати парацетамол протягом тривалого періоду часу, то краще відмовитися від алкоголю повністю. В іншому випадку можуть виникати порушення в роботі печінки і нирок.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button