Всесвіт

Вчені представили детальну карту старіючої зоряної системи (відео)

Дослідники змогли візуалізувати бінарну зірку, яка обертається в диску пилу. Вони ґрунтувалися на даних, які зібрали за 130 років.

Астрономи змогли візуалізувати рідкісний тип зоряної бінарної зірки, де один з об’єктів наближається до кінця свого життя. Дослідники засновували свої розрахунки на 130-літньому наборі даних, які охоплюють широкий діапазон інформації – від радіохвиль до рентгенівських променів.

«У Чумацькому Шляху відомо всього близько 300 змінних RV Тельця, – відзначають дослідники. – Ми зосередили наше дослідження на другій найяскравішій, U Monocerotis, яка нині є першою з систем, в якій виявили рентгенівські промені ».

Стаття з описом результатів дослідників з’явилася у виданні The Astrophysical Journal.

Система U Mon знаходиться на відстані близько 3600 світлових років від сузір’я Єдинорога. Дві зірки обертаються навколо один одного приблизно кожні шість з половиною років на орбіті, нахиленою з нашої точки зору приблизно на 75 градусів.

Первинна зірка, жовтий супергігант, має масу, яка приблизно вдвічі перевищує масу Сонця. Через постійні зміни в тиску і температурі в його атмосфері, об’єкт розширюється і стискається, і ці пульсації створюють передбачувані зміни яскравості з чергуваннями глибокими й неглибокими зануреннями у світло.

Прохолодний диск навколо обох зірок складається з газу і пилу, що викидаються первинною зіркою в міру її розвитку. Двійкові орбіти в центральній щілині, які, на думку вчених, можна порівняти з відстанню між двома зірками при їх максимальному рознесенню, коли вони знаходяться на відстані близько 870 млн км.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button