Екологія

Найбільша місія по очищенню океану від пластикового сміття не спрацювала

У вересні 2018 року був запущений досить масштабний і багатообіцяючий проект The Ocean Cleanup. Він повинен був допомогти впоратися з досить серйозною екологічною проблемою — забрудненням Тихого океану пластиковим сміттям. «На папері» система, запропонована авторами проекту, виглядала вельми перспективно, однак на практиці The Ocean Cleanup має масу проблем і вся доцільність справи ставиться під сумнів.

Почнемо з того, що нагадаємо, чому The Ocean Cleanup було розгорнуто саме у Тихому океані: річ у тім, що саме тут є кілька великих океанічних течій і на лінії їх перетину накопичується пластикове сміття. Це скупчення отримало назву Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Точна його площа невідома, але за приблизними даними вона перевищує 1,5 мільйона квадратних кілометрів.

Компанія Ocean Cleanup розробила велику плаваючу систему труб у формі латинської букви U. За задумом ці труби повинні дрейфувати разом з течією і збирати всередині себе відходи, які потім можна виловлювати. Місія стартувала у вересні, а вже на початку жовтня почалися проблеми.

Перший прототип, System 001, був запущений в океан між Гаваями і узбережжям Каліфорнії. Він плив за течією і все було майже так, як і передбачалося. За винятком того, що System 001 не змогла утримувати пластикове сміття всередині.

Крупнейшая миссия по очистке океана от пластикового мусора не сработала
Користь System 001 все ж принесла, виловивши багато втрачених рибальських мереж

Експерти припустили, що System 001 не може утримати пластик через різницю у швидкості. Пластик рухається швидше, ніж U-образна конструкція.

«Пристрій має працювати як штучна берегова лінія, вловлюючи пластик, який крутиться посеред океану так само, як сміття дрейфує на березі.» — заявив головний операційний директор Ocean Cleanup Лоннеке Холієрхук.

Зараз ширина однієї System 001 становить 60 метрів. Експерти думають збільшити її довжину до 70 метрів, і, як повідомляє видання New Atlas, це буде схоже на заміну «маленького повітряного змія на великого.»

Крупнейшая миссия по очистке океана от пластикового мусора не сработала

Однак «ховати» проект поки що рано. Розробники заявляють, що це був лише перший тестовий зразок і вони були готові до подібного результату, а на даний момент вони займаються аналізом ситуації та розробкою покращеної версії. System 002 повинна буде пройти випробування в 2020 році. План з запуску 60 систем Ocean Cleanup і прибирання 90% сміттєвої плями до 2040 року залишається без змін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button