Екологія

Щодня на планеті зникає ділянка лісу площею з Нью-Йорк

Згідно з новими даними глобальної супутникової зйомки, до 2017 року світ втратив лісові масиви, площа яких еквівалентна території Італії. У цифрах – це 29,4 млн га, що стало другим найвищим показником з початку моніторингу. З 2003 року втрати деревного покриву планети зросли вдвічі, а вирубка лісів у найважливіших тропічних лісах подвоїлася з 2008 року, повідомляє Guardian. Найбільш масштабне знищення лісу спостерігається у Демократичної Республіки Конго. Далі слідує Колумбія, в якій збезлісення в 2017 році збільшилася на 46%-за нелегальної вирубки.

Кілька років тому лідером за темпами втрати лісів була Індонезія. Третина всіх ссавців країни виявилася під загрозою зникнення через втрату довкілля. Тоді 10 світових лідерів виробництва пальмової олії під натиском екологічної громадськості оголосили, що більше не будуть розширювати плантації. Ці заходи і дії уряду сприяли тому, що в минулому році вирубка лісів скоротилася на 60%.

Експерти Global Forest Watch, організації, що займає моніторингом стану лісів, і автори цієї доповіді розповіли, що основна причина зникнення тропіків лежить на поверхні катастрофічної проблеми: як і раніше, величезні масиви лісу очищаються для посадки сої, виробництва пальмової олії, під пасовища і просто йде вирубка дерев на продаж. Велика частина вирубки є незаконною і пов’язана з корупцією. Крім того, екологи стурбовані мізерною увагою до проблеми. Тільки 2% фінансування заходів по боротьбі зі зміною клімату спрямоване на захист лісів, незважаючи на те, що охорона їх могла б забезпечити третину глобального скорочення викидів вже до 2030 року.

«Ми намагаємося загасити пожежу в будинку чайною ложкою», – образно прокоментували експерти.

У доповіді йшлося і про лісові пожежі. Вони домінують у високих широтах, викликаючи приблизно 2/3 втрат у Канаді і Росії. Пожежі в цих регіонах, на думку Global Forest Watch, можуть стати частими явищами через зміни клімату. Пожежонебезпечна обстановка також велика в тропічних країнах, де навмисно, як в Бразилії, таким чином очищають поверхню від рослинності.

Інформація про втрати лісів стала доступна на картах моніторингу даної організації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button